Minione wydarzenia, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Barbarą Janczurą i Sybirakami

0 61

Barbara Janczura, rodowita lubaczowianka, emerytowana nauczycielka oraz bibliotekarka. Córka i wnuczka Sybiraków. Poetka, która z potrzeby serca i dla upamiętnienia trudnych losów swojej rodziny, postanowiła spisać poświęcone im wspomnienia oraz wiersze. W lutym 2019 roku wydała zbiór wierszy „Zobowiązanie” oraz „Ponury cień Sybiru – wspomnienia z zesłania”.

Jej twórczość jak sama napisała to suma największych wzruszeń z wyprawy w głąb sybirackich serc, trudna podróż w przeszłość po rozległych bliznach zadanych w tamtych już odległych latach. Osobista opowieść o sieroctwie. W swojej misji ocalenia pamięci o Sybirakach prowadzi bloga sybiracylubaczow.blogspot.com oraz aktywnie uczestniczy w działaniach Terenowego Koła Sybiraków w Lubaczowie.

Zapraszamy do naszej Biblioteki 11 października 2019 roku o godz. 17:00 na spotkanie z autorką oraz Sybirakami, którzy podzielą się swoją historią z zesłana do Syberii.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *