English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Czytelnia dla Dorosłych, Minione wydarzenia

Spotkanie autorskie z Janem Kucą

60

Zapraszamy naszych Czytelników na spotkanie autorskie z Janem Kucą, które odbędzie się 27 października o godzinie 17:00 w Czytelni dla Dorosłych naszej Biblioteki.

Jan Kuca – nauczyciel, historyk, badacz dziejów i życia mieszkańców powiatu jarosławskiego i gminy Wiązownica, autor wielu artykułów i książek o tej tematyce. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mołodyczu, twórca muzeum regionalnego.

Przez lata gromadził materiały do swoich książek jeżdżąc po okolicy jarosławskiego Zasania. Jego publikacje obejmują między innymi opowieści o charakterze informacyjno-poznawczym, w których autor sporo miejsca poświęca informacjom dotyczącym terenu, na którym miały miejsce opisywane historie, wydarzeniom związanym z różnymi miejscami jarosławskiego Zasania.

Poza tym Kuca zebrał także opowieści, które przedstawiają historie wyjaśniające pochodzenie nazw miejscowych, pozwalające na bliższe poznanie niektórych zakątków tego regionu. Dowiadujemy się, skąd się wzięła wieś Mołodycz, Miłków czy Czerniakowa Buda. Celem jest rozbudzenie zainteresowania regionem oraz zachowanie, „ocalenie od zapomnienia” legend, opowieści, historyjek i biografii w formie gawędy.