English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Anną Janko

W ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościem Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie była ceniona poetka, autorka oraz felietonistka Anna Janko.

fot. Wydawnictwo Literackie

Spotkanie odbyło się w ramach programu dotacyjnego Instytutu Książki – Dyskusyjne Kluby Książki.

Podczas spotkania autorka opowiedziała o początkach swojej twórczości. Podzieliła się spostrzeżeniami na temat debiutanckiego tomiku pt. „List do królika doświadczalnego”, oraz zdradziła, że to poezja dała początek jej późniejszej twórczości.

Autorka „Dziewczyny z zapałkami”, „Małej Zagłady”, oraz „Pasji według św. Hanki” prowadzi również stałą rubrykę w „Zwierciadle” na łamach którego, publikuje swoje felietony.

Tragiczne wydarzenia swojej rodziny autorka opisuje w „Małej Zagładzie”.

Książka ta powstała z potrzeby rozliczenia się z przeszłością matki autorki, która jako dziewięcioletnia dziewczynka 1 czerwca 1943 roku w Sochach na Zamojszczyźnie była świadkiem tragicznych wydarzeń – śmierci swoich rodziców oraz brutalnej pacyfikacji całej wsi.

Autorka podkreśla, że „Mała Zagłada” jest ważną książką nie tylko dla niej i dla jej bliskich, ale również dla wszystkich tych, którzy przeżyli tragedię w Sochach.

Zdradziła nam również, że pracuje nad najnowszą powieścią, która będzie kontynuacją „Pasji według św. Hanki”.