English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Czytelnia dla Dorosłych, Minione wydarzenia

Spotkanie autorskie z Adamem Łazarem

65

Zapraszamy wszystkich na spotkanie autorskie z Adamem Łazarem, które odbędzie się 17 października o godzinie 17:00 w Czytelni dla Dorosłych naszej Biblioteki.

Adam Łazar – nauczyciel, historyk, regionalista, społecznik, dziennikarz. W zawodzie nauczycielskim przepracował 42 lata, ucząc w latach 1962-2004 w lubaczowskich szkołach. Jest autorem lub współautorem publikacji metodycznych dla nauczycieli. Jego pasją jest dziennikarstwo. Opublikował ponad dwa tysiące artykułów i notatek prasowych. Pisał między innymi w „Gościu Niedzielnym” i „Niedzieli”. Swoimi artykułami wspierał i wspiera czasopisma lokalne. Od początku ukazywania się edycji „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej” jest jej stałym korespondentem. Za publikacje w czasopismach katolickich został laureatem medalu „Mater Verbi”.

Autor jest aktywnym członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubaczowskiej. Towarzystwo to wydaje „Roczniki Lubaczowskie” oraz co roku magazyn historyczno-kulturalny „Lubaczów”. W publikacjach tych znajdują się jego artykuły historyczne i z cyklu „W kręgu sacrum”. Autor albumów: „Wędrujemy roztoczańskim szlakiem św. Brata Alberta”, „Architektura kościelna. Zabytki Ziemi Lubaczowskiej”, „Oleszyce. Na przestrzeni wieków”, „Świętemu Janowi Pawłowi II bliski był Lubaczów”.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.