English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności

Zmarł wieloletni Dyrektor MBP Lubaczów – Jan Bogusz

37

Śp. Dyrektor Jan Bogusz / Fot. MBP Lubaczów

24 maja 2012 r. zmarł Jan Bogusz wieloletni Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie – Człowiek, który przez wiele lat z oddaniem służył Czytelnikom i Bibliotece. W naszej pamięci pozostanie jako osoba dobra i wrażliwa oraz jako wspaniały Zwierzchnik.

Odprowadzenie ciała z kaplicy cmentarnej przy ulicy Kościuszki do Kościoła św. Stanisława nastąpi w sobotę 26 maja 2012 r. o godz. 11.30. Msza Święta żałobna w intencji śp. Jana Bogusza zostanie odprawiona. o godz. 12.00, po czym nastąpi pochówek na cmentarzu w Oleszycach.

Jan Bogusz ur. się 13 stycznia 1946 r. w Oleszycach. W 1967 r. ukończył Studium Nauczycielskie w Przemyślu, a 1978 r. studia historyczne na UMCS w Lublinie. Pracę zawodową rozpoczął w 1963 r. jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Borchowie i Oleszycach, był także nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 1 i Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie. Zajmował stanowisko wizytatora oświatowego, metodyka, inspektora szkolnego. W latach 1975-1981 pełnił funkcję sekretarza Komitetu Miejskiego w Lubaczowie. W resorcie kultury zatrudniony został w 1981 r. jako kustosz Muzeum w Lubaczowie, a następnie w 1985 jako Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie. Pełnił wiele ról społecznych, był między innymi harcmistrzem ZHP, członkiem zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubaczowskiej, działaczem Towarzystwa Historycznego, PTTK.

Za swe osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, Medal KEN, Odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”, Złotą Odznakę za Zasługi w Opiece nad Zabytkami, Złotą Odznakę PTTK, a ostatnio 9 maja 2012 r. Medal „W Dowód Uznania” od Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Rodzinie i bliskim zmarłego wyrazy szczerego i głębokiego współczucia składają dyrektor i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.