Aktualności, Oddział dla Dzieci

Sieciaki na wakacjach… w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie

Fot. MBP Lubaczów

Edukacyjnym piknikiem pt. „Sieciaki na wakacjach” zakończyliśmy pierwszy miesiąc wakacji w Oddziale dla Dzieci MBP.

Projekt Sieciaki.pl jest reakcją na rosnące zainteresowanie najmłodszych internautów serwisami społecznościowymi. W portalu uwzględniono aktualne trendy i zjawiska związane z korzystaniem z Internetu przez dzieci. Sieciaki to projekt realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje w ramach programu europejskiego “Safer Internet”. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.

Sieciaki czyli Ajpi, Spociak, Netka i Kompel to dzieciaki, które świetnie znają się na Necie. Dzięki swoim superumiejętnościom potrafią sprawnie i bezpiecznie surfować po Sieci. Sztuczna Inteligencja zwerbowała ich po to, aby wspólnie z NetRobim walczyć ze wstrętnymi Sieciuchami, które zagrażają bezpieczeństwu Internautów.

W dniu 31 lipca 2014r. gościliśmy Sieciaki w Oddziale dla Dzieci. Kasia Mnich – prowadząca zajęcia wspólnie z Sieciakami, uczyła licznie przybyłych najmłodszych użytkowników Internetu, jak reagować na zagrożenia w sieci oraz jak ich unikać. Rozwiązując krzyżówki, rebusy, labirynty dzieciaki poznały zasady netykiety oraz cztery podstawowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiedziały się jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.

Wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz plany lekcji. Dodatkową atrakcją były rozdawane zdjęcia w ramkach, które najmłodsi czytelnicy biblioteki tworzyli podczas czwartkowych zajęć plastycznych.

Najmłodszych czytelników zapraszamy na sierpniowe zajęcia!!!