English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Niepełnosprawni w świecie książek, Oddział dla Dzieci

Przyjaźń połączyła nas w Bibliotece

W dniu dzisiejszym odbyło się w Oddziale dla Dzieci Walentynkowe spotkanie dla uczniów z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II oraz grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2.

Na początku spotkania dzieci poznały historię Świętego Walentego, który jest Patronem zakochanych i dowiedziały się, że tradycja obchodzenia Walentynek dotarła do Polski w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Podczas spotkania były czytane wiersze o miłości i rozwiązywane zagadki, np. Kto jest przyjacielem pszczółki Mai?, Kto obudził Królewnę Śnieżkę?

Dzieci bardzo chętnie zabierały głos, odpowiadając na pytania dotyczące przyjaźni i miłości. Przygotowywały też dla swoich bliskich kartki walentynkowe, ozdabiając je tak pięknie, jak podpowiadało im serce. Powstały śliczne małe arcydzieła.

Ponadto dzieci wymieniły się słodkimi upominkami, obdarowując koleżankę lub kolegę z zaprzyjaźnionej szkoły. Na zakończenie odbyły się zabawy w rytm szalonej muzyki. Zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Bo nasza biblioteka to szczególne miejsce, w którym każdy dobrze się czuje.