Oddział dla Dzieci

Projekt Cyfrowe Gok-i zakończony

Jest nam bardzo miło poinformować, że zakończyliśmy projekt “Cyfrowe GOK-i w podregionie przemyskim”, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa Działanie: nr 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach tego projektu zostali przeszkoleni pracownicy biblioteki, a następnie 8-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat w zakresie bezpieczeństwa w sieci, dziennikarstwa on-line oraz innych kompetencji cyfrowych, m.in. prowadzenie rozmów przez Internet, prowadzenie konta na kanale YouTube, korzystanie z usług GOOGLE, tworzenie własnego BLOGA.

Celem projektu „Cyfrowe GOK-i” było zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, dlatego w ramach projektu biblioteka otrzymała 5 komputerów przenośnych wraz z pakietem oprogramowania biurowego i oprogramowania do obsługi grafiki wektorowej i rastrowej oraz materiały szkoleniowe z zakresu dziennikarstwa online i bezpiecznego zachowania w sieci, natomiast dzieci otrzymały dyplomy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.