Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych, Konkursy

Podsumowanie konkursu “Wiem wszystko o mojej miejscowości”

XVI edycja konkursu "Wiem wszystko o mojej miejscowości" / Fot. MBP Lubaczów

XVI edycja konkursu “Wiem wszystko o mojej miejscowości” / Fot. MBP Lubaczów

Uroczyste podsumowanie XVI edycji konkursu “Wiem wszystko o mojej miejscowości” odbyło się 6 grudnia 2013 r. o godzinie 10:00 w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie.

W tegorocznej edycji konkursu historyczno-plastycznego udział wzięło 119 uczniów z 13 szkół powiatu lubaczowskiego przygotowanych przez 30 nauczycieli, którzy nadesłali 106 prac.

W kategorii “prace historyczne” odnotowano 32 opracowania multimedialne, przygotowane przez 45 uczestników pod kierunkiem 14 opiekunów z 12 szkół.

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 5 prac oraz wyróżnić 3 prace. W sumie nagrodzono 9 uczestników.

W kategorii “prace plastyczne” wpłynęło 74 prace 74 uczniów, przygotowanych przez 16 nauczycieli z 11 szkół. Jury nagrodziło 4 prace i wyróżniło 4, w sumie nagrodzono 8 uczestników.

Wszyscy opiekunowie oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, ponadto laureaci oraz nauczyciele dostali kubki promocyjne z logo konkursu. Osobom, które zajęły pierwsze miejsca wręczono tablety. Laureaci drugiego miejsca dostali mp4, trzeciego zegarki. Ponadto laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz członkowie komisji konkursowych otrzymali także pamiątkowe statuetki.

Organizatorami tegorocznej edycji byli:

– Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie,

– Urząd Miejski w Lubaczowie

– Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

– Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej,

– Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Protokół historyczny >>

Protokół plastyczny >>