Aktualności, Oddział dla Dzieci

Pierwsza Biblioteka w ramach akcji Zaczytani w Lubaczowie już otwarta!

Fot. MBP Lubaczów

20 lutego na oddziale dziecięcym lubaczowskiego szpitala otworzyliśmy pierwszą bibliotekę w Lubaczowie. Przekazaliśmy 452 książeczki dla najmłodszych pacjentów szpitala.

Przypomnijmy, w grudniu 2013r. Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej- „Zaczytani”, której celem jest promocja czytelnictwa. Kampanię „Zaczytani” objęła Patronatem Honorowym Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Do Komitetu Honorowego „Zaczytanych” należy również Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak.

Do lubaczowskiej akcji “Zaczytanych” przyłączyło się wiele osób, które żywo zareagowały na apel o wsparcie utworzenia biblioteczki na oddziale dziecięcym. Do kampanii przyłączyli się zarówno indywidualni czytelnicy MBP w Lubaczowie, miejskie przedszkola oraz lokalne firmy. Ogromnym wsparciem było przyłączenie się Miejskiego Ośrodka Sportu poprzez organizację halowego turnieju piłki nożnej +35, podczas którego zbierane były cegiełki (bajki i książki o tematyce młodzieżowej). Łącznie we wszystkich akcjach udało się zebrać 452 książki i bajki, które w dniu dzisiejszym zostały przekazane lubaczowskiemu szpitalowi.

Przyłączając się do akcji, mieszkańcy Lubaczowa pozwolili najmłodszym zapomnieć o chorobie, jednocześnie przyczynili się do rozwijania pasji czytania książek.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!