English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Dyskusyjny Klub Książki

Piąte urodziny Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie

145

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w 2018 roku było okazją do świętowania piątej rocznicy działalności. Nasz Klub zainicjował swoją działalność 17 stycznia 2013 roku.

Pierwszą omawianą książką była „Lilka” Małgorzaty Kalicińskiej. Pomimo tego, że było to pierwsze spotkanie i tak naprawdę dopiero poznawałyśmy się jako koleżanki z DKK, to dyskusja była ciekawa i ożywiona. Spotkanie prowadziła nasza nieoceniona koordynator Pani Ela Jagodzińska, której początkowe obawy związane z założeniem DKK przy Wypożyczalni, okazały się niepotrzebne.

W ciągu pięciu lat spędziłyśmy kilkadziesiąt godzin omawiając nowości na rynku wydawniczym, wzięłyśmy udział w trzech wyjazdach do Rzeszowa i Szczebrzeszyna oraz zorganizowałyśmy kilka spotkań z autorami w ramach naszej działalności w DKK. W tym czasie odwiedzili nas znani i nagradzani autorzy tj.: Hubert Klimko – Dobrzaniecki, Jacek Hugo – Bader, Wojciech Jagielski oraz Anna Janko.

Urodziny Klubu były również okazją do zaprezentowania filmu, zrealizowanego przez DKK Lubaczów pt. „Andrzej Wajda. Podejrzany. Czytamy, polecamy” oraz obejrzenia prezentacji „Czy wiesz co robi Twój kot, gdy Ciebie nie ma w domu?” naszej Klubowiczki  Pani Marii Staczów- Mozol przygotowanej w ramach akcji „Paczka literacka”.

Na kolejne lata wspólnych spotkań przy lampce szampana i torcie życzyłyśmy sobie wielu ciekawych lektur, nowych wyzwań i szalonych pomysłów z dobrą lekturą w tle.

Na Klubowiczki czekały również prezenty w postaci imiennych kubków z logo DKK Lubaczów.

Nasze spotkanie upłynęło również na dyskusji o książce pt. „Wróżba” Agnety Pleijel. Powieść autobiograficzna pióra jednej z najważniejszych szwedzkich pisarek, to opowieść o przyjaźniach o pierwszych kontaktach z chłopcami, o chorobie i zarażeniu się manią czytania, o uciekaniu w lektury, o próbach rozmowy na tematy seksualności, o marzeniu o wolności i pisaniu. O trudnych kontaktach z rodzicami, radzeniu sobie z rozwodem i zdradą rodziców. To również powieść o żmudnym poszukiwaniu własnej drogi w skomplikowanym, zakłamanym świecie dorosłych.

Moderator Katarzyna Żukowicz

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.