Czytelnia dla Dorosłych

Ora Regev Heumann gościem MBP

W piątek (13 października) mieliśmy okazję po raz kolejny gościć Orę Regev-Heuman. Podczas spotkania z młodzieżą opowiedziała mam historię swojej rodziny i ludzi dzięki którym mogła ją poznać. Zachęcała do przeczytania napisanej przez siebie książki pt. „A rzeka nadal płynie ”.

Pani Ora jest córką żydowskich emigrantów. Pepka, jej matka mieszkała w Lubaczowie koło młyna, dlatego też kreśląc historię rodziny usytuowała ją właśnie w tym miejscu. Wspomnienia wzbogaciła przybliżeniem tradycji i kultury żydowskiej, opowiadała o zwyczajach i najważniejszych świętach. Wyraziła również swe zadowolenie z faktu, że lubaczowska młodzież z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwała się w jej słowa.

Po spotkaniu można było nabyć książki Ory Regev-Heumann, uzyskać autograf autorki i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Ponadto dzień wcześniej tj. (12 października) odbyło się spotkanie z Orą Regev-Heumann przeprowadzone w ramach projektu „Sztuka pamięci – wielokulturowe dziedzictwo Lubaczowa” realizowanego przez Miejski Dom Kultury w Lubaczowie we współpracy z Urzędem Miejskim w Lubaczowie. Projekt ten dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cel zadania to przywrócenie pamięci o wielokulturowości Lubaczowa wśród mieszkańców miasta, a także przyczynienie się do zwiększenia zainteresowania młodych ludzi historią miasta oraz regionu.