English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Oddział dla Dzieci

Odjazdowy Bibliotekarz 2019

W dniu 11 maja 2019 roku już po raz siódmy bibliotekarze i czytelnicy wybrali się na rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”, promując biblioteki i czytelnictwo oraz aktywny model spędzania wolnego czasu wśród lokalnej społeczności.

Współorganizatorami rajdu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka z filią w Lubaczowie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach, Stowarzyszenie Na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Człowieka „Gwalbertówka, SBP Koło Lubaczów oraz Fundację Fenomen.

Tegoroczna trasa rajdu prowadziła z Lubaczowa przez Hurcze, Borchów, Oleszyce oraz Zabiałą i zakończyła się na płycie rynku w Lubaczowie.

Na uczestników rajdu czekało w leśniczówce Zabiała wiele atrakcji: ognisko, pieczona kiełbaska oraz spotkanie z podróżnikiem Pawłem Głazem, Wicestarostą Powiatu Lubaczowskiego, który w formie prezentacji przedstawił ciekawą wyprawę motocyklową do krainy Wikingów.

Nad prawidłowym przebiegiem przejazdu czuwały służby mundurowe: policja oraz straż graniczna wspierane przez Pana Wojtka Kułakowskiego.

Jazdę uczestnikom rajdu umilała muzyka Stanisława Moniuszki oraz wiersze o wiośnie, czytane jak co roku, przez panie z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w naszej Bibliotece i Daniela Pilipa, który prowadzi rajd od pierwszej edycji.

Szczególnie serdecznie dziękujemy firmom, osobom prywatnym, ludziom dobrej woli, którzy wsparli nasze działania. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia VII. edycji „Odjazdowego Bibliotekarza” oraz serdecznie zapraszamy na kolejną za rok.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Narzędzia dostępności