English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności, Wyróżnione

Nowe zasady korzystania ze zbiorów naszej Biblioteki!

193
Na podstawie § 6 ust. 11a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzono ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe, działające samodzielnie lub wchodzące w skład innej instytucji kultury, polegające na zakazie:

  • udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom,
  • organizacji wydarzeń z udziałem publiczności

z wyłączeniem działań prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (online).
Ponadto Biblioteka Narodowa rekomenduje zamknięcie lub znaczące ograniczenie działalności bibliotek wszystkich typów aż do czasu zatrzymania wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Wł. Broniewskiego w Lubaczowie informuje, że w terminie od 9.11.2020 do 29.11.2020 czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.
Obsługiwani będą tylko czytelnicy, którzy wcześniej umówią się telefonicznie w konkretnym dniu i godzinie na zwrot i wypożyczenie książek. Informujemy również, że kary regulaminowe za przetrzymanie zbiorów, których zwrot przypada w wyżej wymienionym okresie, nie będą naliczane. W tym czasie w MBP w Lubaczowie prowadzone będą wewnętrzne prace biblioteczne.

Za utrudnienia przepraszamy!

Wszystkie te działania podejmujemy w trosce o bezpieczeństwo zarówno Czytelników jak i Pracowników Biblioteki.