English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności

Nowe oblicze MBP

4
Czytelnia dla Dorosłych / Fot. MBP Lubaczów

Czytelnia dla Dorosłych / Fot. MBP Lubaczów

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie otrzymała dotacje w ramach Programu Wieloletniego KULTURA+. Wniosek na zakup wyposażenia do MBP został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał ostateczną akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 16 grudnia 2013 r. zakończyła się realizacja tego projektu.

Lubaczowska biblioteka znalazła się na liście placówek, które pozyskały środki ministerialne. Dofinansowanie to zostało przeznaczone na zakup sprzętu audiowizualnego, 12 komputerów, regałów na książki, stolików, krzeseł, foteli obrotowych, biurek, telewizora 46 calowego, sprzętu nagłaśniającego i gry xbox kinects. Nowe wyposażenie biblioteki ma na celu zachęcenie czytelników do korzystania z księgozbioru instytucji. W planach jest stworzenie strefy gier i zabaw. Dla osób chcących poczytać w ciszy wyznaczone zostaną specjalne miejsca. MBP chce stworzyć wizerunek placówki, w której nie tylko zdobywa się wiedzę i czyta książki, ale takiej, która jest obszarem spotkań międzyludzkich.

MBP podnosi poziom swojej działalności. Wyrazem tego są zdobyte nagrody i wyróżnienia. Ostatnio placówka została wyróżniona przez Instytut Książki i redakcję dziennika „Rzeczpospolita” oraz w konkursie pn. „Razem dla społeczności lokalnej”. Film relacjonujący rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” oraz lubaczowska akcja „KsięgoZbiór” spotkały się z uznaniem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zdobywając główne nagrody.

25 listopada w dzienniku „Rzeczpospolita” został opublikowany Ranking Bibliotek 2013. Miejska Biblioteka Publiczna z Lubaczowa zajęła w nim siódme miejsce w skali kraju i pierwsze w województwie podkarpackim. W obecnym roku w rankingu wzięło udział ponad 760 bibliotek z całej Polski.

Natomiast 26 listopada podczas V Konferencji Regionalnego Programu Rozwoju Bibliotek podsumowano konkurs organizowany przez Wojewódzką i Miejska Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie pn. „Razem dla społeczności lokalnej”. MBP spotkała się z uznaniem kapituły zdobywając wyróżnienie. Ponadto za szczególne zaangażowanie w działania w ramach Partnerstwa przy MBP w Lubaczowie wyróżnienia otrzymali: Lidia i Mieczysław Argasińscy, Zygmunt Kubrak, Anna Kubiszyn, Regina Adamowicz, Władysława Wiśniowska, Katarzyna i Jan Makielowie.

Przeprowadzony niedawno remont, zakup nowego wyposażenia oraz poszerzenie działalności biblioteki wpływa pozytywnie nie tylko na je estetykę i warunki pracy, ale także na poszerzenie oferty dla czytelników. Zachęcamy zatem do korzystania z księgozbioru i do udziału w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w MBP.