Noc Bibliotek – Czytanie łączy pokolenia – gawęda

Fot. MBP Lubaczów

9 maja 2014 r. to drugi dzień obchodów XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Ponieważ tegoroczny tydzień bibliotek odbywa się pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia” program na ten wieczór przygotowali harcerze seniorzy i dzieci. Autorem całego widowiska pt. „Gawęda” była Pani Władysława Wiśniowska, która wykorzystała wiersze z książek Jana Brzechwy.

Wysłuchaliśmy więc wierszy pt. „Przyjście lata”, „Siedmiomilowe buty”, „Ptasie plotki”, „Samochwała”, „Sójka”, a utwór „Kaczka dziwaczka” i „Na wyspach Bergamutach” wyszedł nam wszystkim „śpiewająco”. O właściwą kolejność recytacji i wystąpień dbała Pani Maria Fircowicz-Kopa, która dzielnie sterowała całą ekipą „Akademii Pana Kleksa”.

Tam gdzie „gawęda” tam też musi być ognisko i harcerska piosenka.

Drugą część wieczoru wypełniło więc śpiewanie przy ognisku piosenek harcerskich i biesiadnych, pieczenie kiełbasek, rozwiązywanie konkursów, które były przygotowane na ten wieczór.

Pani Agnieszka Argasińska dzielnie akompaniowała grą na gitarze rozśpiewanemu gronu Nocy Bibliotek.

Ognisko płonęło, goście śpiewali, gawędzili, a bibliotekarze pokazali że potrafią się bawić, cieszyć, żartować i we wspólnej zabawie „połączyć pokolenia”.

Nagrania (źródło: Katolickie Radio Zamość)

Władysława Wiśniowska

Magdalena Foryt-Mrzygłód