English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności

Nasza Biblioteka przyjazna seniorom

44

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie otrzymała znaczek Miejsce Przyjazne Seniorom. Przypominamy, że polityka senioralna w Lubaczowie rozwija się coraz lepiej, a do współpracy z Urzędem Miasta przyłączają się kolejne firmy i instytucje, które działają na rzecz polepszenia warunków życia Seniorów.

Miejsce Przyjazne Seniorom

MBP już w październiku 2011 zaczęła realizować działania ułatwiające życie seniorom korzystającym z naszego księgozbioru. Wtedy to właśnie wprowadziliśmy usługę KSIĄŻKA NA TELEFON, z której mogą skorzystać osoby starsze, chore, niepełnosprawne z terenu miasta Lubaczowa. Podczas remontu, który odbył się w 2012r. dostosowaliśmy budynek biblioteki do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Z windy zewnętrznej korzystają także mamy z dziećmi.

Od lat współpracujemy z organizacjami działającymi na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych. Wspólnie organizujemy spotkania, gawędy, warsztaty czy kursy.

Znaczek, który otrzymaliśmy jest wielkim wyróżnieniem, jednocześnie motywuje do jeszcze cięższej pracy i szukania nowych pomysłów do wspólnych międzypokoleniowych działań.