Narodowe czytanie Fredry na lubaczowskim rynku

Fot. MBP Lubaczów

Na zaproszenie Marii Magoń, Burmistrza Miasta Lubaczów 7 września 2013 r. od godz. 17.00 na Rynku publicznie czytano dzieła literackie Aleksandra Fredry. Wydarzenie to zorganizowano w ramach zainicjowanej w 2012r. przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania największych polskich dzieł literackich.

Miejską Bibliotekę Publiczną reprezentowali Karolina Abramowicz i Michał Kurek – aktorzy Teatru Małych Form działającego przy Miejskim Domu Kultury. Przedstawili inscenizację jednoaktówki Fredry pt. „Świeczka zgasła”.

Wydarzeniami towarzyszącymi temu przedsięwzięciu przygotowanymi przez MBP były:

• Multimedialna prezentacja poświęcona życiu i twórczości Aleksandra Fredry.
  • Wystawa tematyczna związana z komediopisarzem Aleksandrem Fredro.
  • Akcja bookcrossing polegająca na możliwości przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych PRZYNIEŚ KSIĄŻKĘ / WEŹ KSIĄŻKĘ.