Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych

Narodowe Czytanie 2020 w MBP w Lubaczowie

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Po raz pierwszy zorganizował je prezydent Bronisław Komorowski, a pomysłodawczynią była Agnieszka Celeda, dyrektor Biura Kultura – wcześniej m.in. wicedyrektor TVP Kultura. Narodowe Czytanie odbywa się w szkołach, przedszkolach, szpitalach, więzieniach, bibliotekach, muzeach, domach opieki społecznej oraz teatrach.

W sobotę 5 września wszyscy w Polsce, ale też w 25 innych krajach czytali „Balladynę” Juliusza Słowackiego, w ramach akcji Narodowe Czytanie. Dziewiąta edycja była organizowana jako lokalne wydarzenia w sposób tradycyjny oraz w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie epidemii – on-line. MBP w Lubaczowie do tegorocznego Narodowego Czytania przygotowywała się przez całe wakacje. Wraz z kamerą odwiedziliśmy lokalne instytucje, których pracownicy wzięli udział we wspólnym czytaniu Balladyny Juliusza Słowackiego.

Przygotowany film emitowany był na telebimie przed Miejskim Domem Kultury w Lubaczowie przez cały dzień. Ponadto czytaniu towarzyszyła wystawa przygotowana przez pracowników MBP w Lubaczowie, którą obejrzeć można przed budynkiem naszej Biblioteki do końca tego tygodnia (11.09.2020). Zachęcamy do obejrzenia „Balladyny” w lokalnym wykonaniu. Zapraszamy!

Raz jeszcze słowa podziękowania kierujemy do instytucji rządowych i samorządowych, służb mundurowych, organizacji pozarządowych i teatrów za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Wyrażamy nadzieję, że w przyszłym roku tradycyjnie spotkamy się na lubaczowskim rynku.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *