English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności, Minione wydarzenia

Narodowe Czytanie 2018

113

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury. 

W imieniu organizatorów zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz tekstów Antologii Niepodległości dostępnych na stronie internetowej www.prezydent.pl. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest popularyzowanie czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia kulturowej i narodowej tożsamości poprzez wspólną lekturę klasyki polskiej literatury. W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości czytając teksty patriotyczne oddamy także hołd wszystkim, którzy dążyli do wybicia się na niepodległość, do zbudowania wolnej i silnej Rzeczypospolitej. Wspólne czytanie odbędzie się w dniu 8 września 2018r. na lubaczowskim Rynku.

W związku z powyższym zachęcamy wszystkich (zarówno młodzież jak i różne grupy zawodowe) do włączenia się do akcji organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie przy współpracy z Urzędem Miejskim w Lubaczowie, Starostwem Powiatowym w Lubaczowie, Urzędem Gminy Lubaczów, Biblioteką Pedagogiczną im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Lubaczowie, Gminną Biblioteką Publiczną w Lubaczowie z siedz. w Baszni Dolnej oraz Miejskim Domem Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w Narodowym czytaniu prosimy o zgłoszenie się pod nr tel. 16/ 632 93 50 w. 25 lub osobiście w Czytelni dla Dorosłych MBP w Lubaczowie do dnia 25.08.2018.

Działanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.