English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla naszej Biblioteki

62

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Pan prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Pana Krzysztofa Szpyta Burmistrza Miasta Lubaczowa uhonorował Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie nagrodą okolicznościową w wysokości 15.000 zł z okazji jubileuszu 70-lecia działalności Biblioteki.

11 czerwca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie obchodziła jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe, były także okazją do promocji „Monografii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie” autorstwa dr. Zygmunta Kubraka, w której autor przenosi nas w świat książek i ludzi, których wielkie zaangażowanie stanowi o sile lubaczowskiej Książnicy i przyczynia się do budowania obecnego wizerunku biblioteki, instytucji nowoczesnej, na miarę XXI wieku, ale z kresowymi tradycjami, od lat należącej do najaktywniejszych bibliotek publicznych w woj. podkarpackim, wielokrotnie nagradzaną w Ogólnopolskim Rankingu Bibliotek.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i wymaganiom naszych Czytelników, oraz dostosowując naszą placówkę do wciąż zmieniających się standardów technologicznych, otrzymaną kwotę przeznaczyliśmy na zakup sześciu nowoczesnych zestawów komputerowych przeznaczonych dla pracowników Biblioteki.

Dziękujemy!