English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Dyskusyjny Klub Książki

Nagroda dla Dyskusyjnego Klubu Książki

Miło nam poinformować, że Dyskusyjny Klub Książki działający w naszej Bibliotece został nagrodzony za działalność przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

W sali widowiskowej Hotelu Rzeszów podczas spotkania podkarpackich moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki (30.11. 2018 r.) nasz DKK z Lubaczowa znalazł się wśród trzech nagrodzonych klubów, obok klubów z Cieszanowa oraz Zabratówki. Moderatorom DKK – Dyrektor Barbara Chmura wręczyła czytniki e-booków Kindle 3.

Nagroda jest dla naszego Klubu szczególnym wyróżnieniem i dalszą motywacją do aktywnego promowania czytelnictwa. Jest to kolejna nagroda, którą nasz Klub otrzymał w tym roku. W lutym w ogólnopolskim konkursie Wydawnictwa Agora nasz film pt. „Andrzej Wajda. Podejrzany. Czytamy. Polecamy” zdobył główną nagrodę, którą było spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem. Również w tym roku Klub zdobył grant w wysokości 11 tys. zł. Pozyskane środki pochodzą z programu „Aktywne Pogranicze”, a Dyskusyjny Klub Książki realizować będzie projekt „Czytam jak lubię w czytelni pod chmurką”. Projekt ma na celu stworzenie nowego miejsca spotkań dla miłośników czytania. Czytelnia powstanie w ogródku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie. Jej otwarcie przewidziane jest w maju 2019 roku. W ramach projektu zostało zakupione potrzebne wyposażenie tj. fotele, stoliki, sofa, leżaki, krzesła.

Dyskusyjny Klub Książki działa w naszej Bibliotece od 2013 roku. W tym czasie Klubowiczki spędziły kilkadziesiąt godzin, czytając i dyskutując nad książkami oraz zorganizowały kilka spotkań z autorami w ramach działalności w DKK. Naszą Bibliotekę odwiedzili znani i nagradzani autorzy tj.: Hubert Klimko – Dobrzaniecki, Jacek Hugo – Bader, Wojciech Jagielski, Anna Janko oraz Magdalena Grzebałkowska. W swoich książkowych poszukiwaniach DKK wychodzi także poza bibliotekę. Bierze udział w targach książki w Rzeszowie oraz uczestniczy w festiwalu literackim w Szczebrzeszynie.

Poniżej przedstawiamy galerię z działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.