English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Czytelnia dla Dorosłych, Konkursy

Mistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017

372

21 lutego 2017r. pasjonaci poprawnej pisowni z powiatu lubaczowskiego już po raz kolejny walczyli o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej. Wczorajsze dyktando zorganizowane zostało przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie i Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Koło Lubaczów oraz Szkołą Językową “For You” w Lubaczowie. Patronat honorowy nad dyktandem objął Pan Krzysztof Szpyt- Burmistrz Miasta Lubaczowa  oraz Pan Józef Michalik- Starosta Powiatu Lubaczowskiego.

Dziewiąta edycja, tak jak w poprzednich latach podzielona została na dwie kategorie wiekowe – dzieci i młodzież do lat 25 oraz uczestnicy powyżej 25. roku życia. Dyktando oceniała komisja w składzie: Agnieszka Dobrowolska, Barbara Ciechanowska, Urszula Niedźwiecka, Marek Chmiel i Paweł Wild.

W kategorii do 25 lat tytuł
Mistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017 otrzymała – Klaudia Pryjmak
I Wicemistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017 otrzymał – Przemysław Mazepa
II Wicemistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017 otrzymała – Marta Maź

W Kategorii powyżej 25 lat o tytuł
Mistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017 otrzymała – Lidia Drabik
I Wicemistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017 otrzymał – Zygmunt Gmyrek
II Wicemistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017 otrzymała – Kinga Kruczek

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez MBP w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji oraz nagrody rzeczowe – statuetki ufundowane przez Burmistrza Miasta Lubaczowa oraz książki ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Protokół konkursu Mistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017

Treść dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017