Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych

Mistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2014

DSC_005827 lutego 2014 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbyła się rywalizacja – dyktando o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2014″, zdobyła go Karolina Wróbel – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, zamieszkała w Cieszanowie. Tytuł – Wicemistrza Ortografii 2014 przypadł dwóm osobom: Dorocie Rachwalik z Wólki Horynieckiej – nauczycielce matematyki pełniącej funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Horyńcu – Zdroju oraz Małgorzacie Gelmudzie – nauczycielce, stażystce w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, zamieszkałej w miejscowości Bałaje. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Dyktando z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zorganizowano po raz szósty. Do rywalizacji zgłosiło się 45 osób, ale ostatecznie udział wzięło 37. Napisanie tekstu zajęło ok. 30 minut. W trakcie obrad komisji uczestnicy rywalizacji mogli obejrzeć filmy „Odjazdowy bibliotekarz” oraz „Księgozbiór” – dokumentujące działalność biblioteki w ubiegłym roku.

Treść dyktanda