Mieszkańcy Lubaczowa i tym razem nie zawiedli!!! – ZACZYTANI

Zaczytani - I Turniej Halowej Piłki Nożnej + 35 o Puchar Burmistrza Miasta Lubaczowa / Fot. MBP Lubaczów

Zaczytani – I Turniej Halowej Piłki Nożnej + 35 o Puchar Burmistrza Miasta Lubaczowa / Fot. MBP Lubaczów

W sobotnie popołudnie w hali sportowej przy Zespole Szkół w Lubaczowie odbył się halowy turniej piłki nożnej +35 o Puchar Burmistrza Miasta Lubaczowa wspierający akcję „ZACZYTANI”.

Warunkiem uczestnictwa w turnieju było wpisowe w formie kompletu książek. Także kibice, którzy przybyli do ZS-u aby obejrzeć swoich faworytów przynosili ze sobą cegiełkę, bajkę dla dzieci lub książkę o tematyce młodzieżowej. W tym dniu, oprócz świetnej zabawy oraz sportowej postawy, zarówno zawodników jak i kibiców, mieszkańcy Lubaczowa po raz kolejny udowodnili, że warto pomagać i swoją pasją pomagania, zarażać innych. W sobotę udało się zebrać całe pudło bajek i książek, tj. 178 pozycji, które zostaną przekazane na oddział dziecięcy lubaczowskiego szpitala, gdzie utworzymy nową biblioteczkę dla najmłodszych pacjentów.

W tym miejscu Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie pragnie bardzo serdecznie podziękować współorganizatorom akcji: Pani Marii Magoń Burmistrz Miasta Lubaczowa oraz Panu Piotrowi Salikowi Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu w Lubaczowie. Za ogromne zaangażowanie słowa podziękowania kierujemy także do Pana Jerzego Siryka- kapitana drużyny „Traper”. Dziękujemy gospodarzowi obiektu – Panu Andrzejowi Nepelskiemu, Panu Markowi Chmielow i- właścicielowi księgarni „Aneks”, Paniom z KGW w Wólce Krowickiej, kótre przygotowały poczęstunek dla drużyn, wszystkim sponsorom oraz drużynom biorącym udział w turnieju i akcji „ZACZYTANI”: Traper Lubaczów, Urząd Marszałkowski Rzeszów, Kaziki Kolbuszowa, Oldboys Gorzyce, Weterani, Oldboje Pełkinie.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi dobrej woli, pasjonatów sportu i czytania uda się stworzyć biblioteczkę z wartościowymi książkami, dzięki którym dzieci i młodzież będzie mogła oderwać się choć na chwilę od choroby.