English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Oddział dla Dzieci

Miejska Strefa Niepodległości 2018

Miejska Strefa Niepodległości – to miejsce przygotowane przez pracowników MBP w Lubaczowie, w którym rodzinnie mogliśmy świętować 100-lecie odzyskania niepodległości w dniu 10 listopada.

Przygotowując się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości stworzyliśmy miejsce, w którym młodzi ludzie mogli zgłębiać wiedzę na temat wydarzeń, które miały miejsce 100 lat temu. Hala sportowo – widowiskowa MOSiR przy ulicy Mikołaja Kopernika 22 w Lubaczowie zaczęła tętnić życiem. To tutaj najmłodsi mogli malować, powstały prace przedstawiające Niepodległość widzianą oczami dzieci. Najładniejsze rysunki zostały nagrodzone, a wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali gadżety o tematyce niepodległościowej.

Przygotowano też inne miejsca pracy twórczej, w których można było własnoręcznie zrobić kotylion, bransoletkę z biało- czerwonych koralików oraz zaprojektować i namalować niepodległościową koszulkę. Powstały naprawdę piękne rzeczy, które każdy mógł zabrać na pamiątkę do domu. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych było malowanie twarzy w barwach narodowych. Wolontariuszki z Młodzieżowej Rady Miasta tworzyły piękne malunki. Dla spragnionych duchowej strawy przygotowano bogaty wybór książeczek o tematyce patriotycznej, z którymi można było się zaszyć w strefie czytania.

Dorośli zaś, rodzice lub dziadkowie mogli spróbować swoich sił w szyciu na maszynie. Pod czujnym okiem pań krawcowych uszyto flagę o długości 15 metrów i szerokości 3.5 metra. Flagę tą wykorzystano w dniu 11 listopada do biegu przez miasto i gminę Lubaczów.

Wielką atrakcją Miejskiej Strefy Niepodległości były dmuchańce, na których można było do woli poszaleć oraz fotobudka, z której wszyscy chętnie korzystali. Zdjęcia uczestników Miejskiej Strefy Niepodległości, w biało – czerwonych barwach wzbogacą założony w ubiegłym roku album „Mieszkańcy Lubaczowa w obiektywie”.

Wszystkie te atrakcje były możliwe dzięki dofinansowaniu z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy postanowili razem z naszą biblioteką świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a słowa podziękowań świadczą o tym, jak ważne jest realizowanie działań skierowanych dla całych rodzin. Wolna i niepodległa Polska jest przecież naszą wspólną wartością, a wydarzenia, jakie miały miejsce 100 lat temu wyzwalają w nas poczucie dumy narodowej i inspirują jednocześnie do wielu działań. Zachęcamy więc do kultywowania historii i tradycji nie tylko w ten jeden dzień, ale przez cały rok.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Narzędzia dostępności