English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Miejsce do nauki w MBP w Lubaczowie

189

Miło nam poinformować, że w naszej Bibliotece powstało miejsce do indywidualnej nauki w ramach projektu „Nauka dla każdego” realizowanego przez lubaczowską młodzież. „Czas na młodzież” to ogólnopolski projekt, którego celem jest podniesienie kompetencji społecznych młodych ludzi.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetów 1. Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.4 Młodzież solidarna w działaniu. Partnerem projektu jest Caritas Polska. Ideą działań proponowanych w ramach projektu jest to, by uczestnicy dzięki udziałowi w nim, stali się pewnymi swoich mocnych stron ludźmi, którzy umieją dostrzegać problemy wokół siebie i odpowiadać na nie mądrym, dobrym i przemyślanym działaniem.

Celem głównym projektu lubaczowskiej grupy było stworzenie możliwości dostępu do różnych pomocy naukowych. Dzięki nim młodzież ucząca się, osoby niepełnosprawne oraz starsze z miasta i powiatu lubaczowskiego będą mogły rozwijać swoje umiejętności oraz pogłębiać wiedzę na różnych płaszczyznach naukowych poprzez wykorzystywanie zakupionych przez grupę materiałów, w czasie trwania projektu i po jego zakończeniu. Ważnym elementem zadania było także rozwijanie u młodzieży odpowiedniego gospodarowania czasem podczas nauki, aby przynosiła ona zamierzone efekty oraz ukazanie w jaki sposób, wykorzystując zakupione pomoce naukowe, można urozmaicić naukę, by stała się ciekawa i sprawiała więcej przyjemności.

Słowa podziękowania kierujemy do lubaczowskiej grupy, którą stworzyły: Paulina Damm, Katarzyna Czura, Weronika Hojdak i Agnieszka Damm. Dziewczyny swój projekt napisały pod czujnym okiem coacha- opiekuna ks. Sławomira Skowrońskiego, a do współpracy zaprosiły właśnie MBP w Lubaczowie. Jak już sytuacja epidemiczna się uspokoi, zachęcamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z miejsca do nauki. Tutaj znajdziecie książki naukowe oraz pomoce dydaktyczne, m.in. mikroskopy i zestawy szkiełek, które pozwolą Wam podnosić kompetencje i osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w nauce.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.