English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Oddział dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

19

2 kwietnia, w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

To święto ustanowione zostało w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Gospodarzem tegorocznych obchodów jest Amerykańska Izba ds. Książek dla Młodych Ludzi (USBBY). Przesłanie dla dzieci skierowała pisarka Margarita Engle, a twórcą plakatu jest Roger Mello. Tegoroczne hasło brzmi „Muzyka słów”.

Celem święta jest promowanie wartościowej literatury i wspieranie czytania przez najmłodszych, dlatego zachęcamy dzieci i młodzież do przyjaźni z książkami, a dorosłych do przyzwyczajania od pierwszych chwil życia swoich pociech do książek, które naprawdę czynią cuda. Przenoszą małego czytelnika w świat fantazji i marzeń, przestrzegają przed złem i pokazują wzorce do naśladowania.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie ma dla dzieci liczne nowości książkowe poświęcone najmłodszym czytelnikom. Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.