Międzynarodowy Dzień Białej Laski

0 68

„Bo na cóż życie bez miłości” takie hasło przyświecało obchodom Międzynarodowego Dnia Białej Laski, które odbyły się 3 października 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizowane przez Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Lubaczowie.

Uczestnikami spotkania byli członkowie Koła i innych Kół Terenowych, osoby aktywnie działające na rzecz Polskiego Związku Niewidomych. Zaproszeni goście to przedstawiciele władz publicznych, mediów, organizacji i instytucji działających dla dobra lokalnego środowiska. Obchody zainaugurował występ uczniów Szkoły Podstawowej w Zalesiu przygotowany przez p. Beatę Goraj i Sylwię Tarnawską

Następnie Prezes Zygmunt Florczak przywitał gości i złożył na ich ręce podziękowania za to, że aktywnie angażują się w działania na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. Słowa te kierował do przedstawicieli władz samorządowych – Zenona Swatka, Starosty Powiatu Lubaczowskiego, Krzysztofa Szpyta, Burmistrza Miasta Lubaczowa, Roberta Brudniaka, Wiceburmistrza Oleszyc.

Następnie wręczono dyplomy oraz odznaki „Przyjaciel Niewidomych” p. Lucynie Demskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu oraz p. Tomaszowi Byra, naszemu koledze, który prowadzi dział audiobooków oraz „czytaków” przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

W kolejnych wystąpieniach samorządowcy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych z PZN organizacji i instytucji wypowiedzieli wiele ciepłych słów pod adresem członków Koła i p. Prezesa. Zapewniali, że problemy osób niewidomych są dla nich ważne i że zawsze starają się ich wspierać. Ponadto życzyli im wiele zdrowia, sił i wytrwałości.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac rękodzielniczych, wykonanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *