English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

93

„Bo na cóż życie bez miłości” takie hasło przyświecało obchodom Międzynarodowego Dnia Białej Laski, które odbyły się 3 października 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizowane przez Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Lubaczowie.

Uczestnikami spotkania byli członkowie Koła i innych Kół Terenowych, osoby aktywnie działające na rzecz Polskiego Związku Niewidomych. Zaproszeni goście to przedstawiciele władz publicznych, mediów, organizacji i instytucji działających dla dobra lokalnego środowiska. Obchody zainaugurował występ uczniów Szkoły Podstawowej w Zalesiu przygotowany przez p. Beatę Goraj i Sylwię Tarnawską

Następnie Prezes Zygmunt Florczak przywitał gości i złożył na ich ręce podziękowania za to, że aktywnie angażują się w działania na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. Słowa te kierował do przedstawicieli władz samorządowych – Zenona Swatka, Starosty Powiatu Lubaczowskiego, Krzysztofa Szpyta, Burmistrza Miasta Lubaczowa, Roberta Brudniaka, Wiceburmistrza Oleszyc.

Następnie wręczono dyplomy oraz odznaki „Przyjaciel Niewidomych” p. Lucynie Demskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu oraz p. Tomaszowi Byra, naszemu koledze, który prowadzi dział audiobooków oraz „czytaków” przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

W kolejnych wystąpieniach samorządowcy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych z PZN organizacji i instytucji wypowiedzieli wiele ciepłych słów pod adresem członków Koła i p. Prezesa. Zapewniali, że problemy osób niewidomych są dla nich ważne i że zawsze starają się ich wspierać. Ponadto życzyli im wiele zdrowia, sił i wytrwałości.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac rękodzielniczych, wykonanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.