English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności, Dyskusyjny Klub Książki, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Marcowe spotkanie DKK

44

W dniu 30.03.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym omawiana była książka pt. „Lemingi : młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków”.

Książka jest zbiorem opowiadań, które w sposób przekolorowany i satyryczny przedstawiają nam świat ludzi młodych, wykształconych, zatrudnionych w dużych korporacjach.

Wzorem lemingów, które z narażeniem życia rzucają się w odmęty wzburzonej wody bohaterowie książki rzucają się w wir pracy w korporacjach. Z całych sił starają się dopasować do panujących tam zwyczajów, stylu mówienia oraz panującej mody. Pomimo dominacji zachowań korporacyjnych relacje z rodziną i przyjaciółmi są dla nich bardzo ważne.

Pomimo tego że książka jest satyrą to zabolało nas przedstawienie Podkarpacia jako regionu najbardziej zacofanego, mało rozwojowego i w ogóle z samymi „wąsatymi Januszami”, którzy biją żony kablami od żelazek.

Książka zdecydowanie nie przypadnie wszystkim do gustu ze względu na bardzo skomplikowany język. Opowiadane historie są bardzo zbliżone do siebie, co po pewnym czasie staje się nużące.

Moderator Elżbieta Jagodzińska

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów