Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych

Mamy Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2013

Mistrzowie Ortografi Ziemi lubaczowskiej 2013 / Fot. MBP Lubaczów

Lubaczowianie napisali dyktando!

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie wyłoniono “Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2013”, została nim Magdalena Schab – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, zamieszkała w Lubaczowie. Równie zaszczytny tytuł – Wicemistrza Ortografii przypadł dwóm osobom: radnemu Powiatu Lubaczowskiego –  lek. med. Zygmuntowi Gmyrkowi – mieszkańcowi Baszni Dolnej oraz Małgorzacie Wołczak, także uczennicy LO, z miejscowości Krzywe (gm. Horyniec). Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Laureatom serdecznie gratulujemy

Dyktando z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w bibliotece zorganizowano po raz piąty. W tym roku komisja przeprowadziła je w kategorii open. Do rywalizacji zgłosiły się 83 osoby, ale ostatecznie udział wzięło 49. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że dyktando było ciekawe, ale trudne – zawierające wiele pułapek i podchwytliwych słówek. Już sam jego tytuł sprawił uczestnikom sporo kłopotu. Napisanie tekstu zajęło ok. 30 minut. Pełen emocji czas oczekiwania na wyniki umilił występ  Teatru Małych Form z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie pod kierunkiem Grażyny Bielec oraz występ duetu muzycznego w składzie Jolanta Rempoła i Patrycjusz Zastawny.

Oto tekst dyktanda:

Treść dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2013