Aktualności, Konkursy

Mam talent 2017- konkurs talentów

W dniu 20 maja 2017r. w MDK w Lubaczowie odbył się konkurs „Mam talent 2017”, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Wł. Broniewskiego w Lubaczowie. Konkurs, do którego przystąpiło 44 osoby realizowany był w dwóch kategoriach: „Talent plastyczny” i „Talent sceniczny” i skierowany był do uczniów Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubaczowie.

W kategorii „Talent plastyczny” młodzież wykazała się ogromną różnorodnością technik. Na konkurs wpłynęły m.in. prace przestrzenne, wypalane w drewnie, malowane farbami, wyklejane plasteliną czy bibułą oraz inne. W kategorii „Talent sceniczny” młodzi ludzie wykazali się ogromną inwencją twórczą w doborze zarówno tekstów, utworów muzycznych, układów jak i strojów scenicznych. Prezentowane były m.in. taniec, śpiew, recytacja czy pokazy akrobatyczne. Wszyscy, zarówno uczestnicy, jak i widownia, świetnie się bawili. Po raz kolejny młodzi ludzie udowodnili, że tak naprawdę w każdym drzemie jakiś talent, mniejszy lub większy. Bo jak napisał Stanisław Staszic „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu, dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

• Krystyna Czura – pracownik Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie;
  • Wiesława Olchowy – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Lubaczowie ;
  • Katarzyna Pelc-Antonik – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie;
  • Dariusz Cencora – wicedyrektor do spraw wychowawczych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie.

W kategorii „Talent plastyczny” jury postanowiło przyznać:

I miejsce – Karol Dorota – uczeń SOSW w Lubaczowie,
II miejsce – Marek Tapper – uczeń SOSW w Lubaczowie,
III miejsce – Brajan Małyska – uczeń MOW w Lubaczowie,

Wyróżnienia:
Brunon Kuszaj – uczeń SOSW w Lubaczowie,
Izabela Antonik – uczennica SOS w Lubaczowie

W kategorii „Talent sceniczny” jury postanowiło przyznać:

I miejsce- Dawid Janas- uczeń MOW w Lubaczowie,
II miejsce- Anna Brychcy- uczennica SOSW w Lubaczowie,
III miejsce- Adrian Morokiszka i Dawid Walkowicz- uczniowie MOW w Lubaczowie

Wyróżnienia:
Sylwia Ciepła – uczennica SOSW w Lubaczowie,
Brajan Małyska – uczeń MOW w Lubaczowie.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody, dyplomy i upominki od Kasy Stefczyka, która także ufundowała upominki dla wychowawców, najbardziej zaangażowanych w przygotowanie konkursu. Wszyscy uczestnicy „Mam talent 2017” otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki. Gratulujemy!