English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Lekcje biblioteczne, Oddział dla Dzieci

Mali patrioci w bibliotece – c.d.

Kontynuując działania naszej biblioteki związane z odzyskaniem niepodległości przeprowadziliśmy w dniu 15 listopada kolejną „lekcję patriotyzmu”, tym razem dla uczniów klasy II b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie.

Kanwę zajęć stanowiła książka Dariusza Grochala „Polskie symbole” z serii- Klub Małego Patrioty. Po wysłuchaniu tej książki, dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące symboli narodowych, np. co jest najważniejszym symbolem Polski?, gdzie jest wieszany herb?, jaki kolor ma flaga?, co jest najważniejszą pieśnią narodową?, co wydarzyło się w dniu 11 listopada 1918r.?. Następnie drugoklasiści rysowali najważniejsze symbole narodowe, a najładniejsze prace zostały wyeksponowane na tablicach przed budynkiem naszej biblioteki.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Narzędzia dostępności