English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności

Lubaczów lata 20. lata 30. – „Kresowa Niepodległa” na lubaczowskim rynku

W niedzielne popołudnie 29 lipca mieszkańcy naszego regionu uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu utrzymanym w klimacie lat 20. i 30. Stroje z tamtych lat, muzyka kapeli podwórkowych czy przejażdżki dorożkami przeniosły Lubaczowian w klimat tamtych lat.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty bębniarskie, żonglerskie oraz nauki chodzenia na szczudłach, przygotowane specjalnie dla najmłodszych uczestników. W niedzielę nie zabrakło także akcentów patriotycznych. Pamiętając, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości, organizatorzy zaplanowali także działania o charakterze patriotycznym.

W ramach projektu „Kresowa Niepodległa” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” na lubaczowskim rynku ulokowana była Gminna Strefa Niepodległości, w której można było zaprojektować własną koszulkę niepodległościową, stworzyć kwiaty z bibuły, kotyliony, chorągiewki, namalować własny plakat „Moja Niepodległa”, czy wreszcie zrobić zdjęcie w foto-budce na specjalnie przygotowanych tłach nawiązujących tematyką do wartości Święta Niepodległości.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.