Aktualności, Wypożyczalnia dla Dorosłych

„LEM”- Wystawa z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema

Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema oraz obchodów Roku Lema, zapraszamy do obejrzenia wystawy przygotowanej przez Narodowe Centrum Kultury, poświęconej jednemu z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, eseistów, futurologów i filozofów XX w.

Projekt „LEM” składa się z wystawy pt.: „LEM” promującej dzieła Mistrza poprzez  prace współczesnych artystów, którzy specjalnie dla potrzeb tego projektu zinterpretowali plastycznie dziesięć książek Lema.

Kuratorka Ewa Solarz tak zachęca do obejrzenia wystawy: Któż nie słyszał o Stanisławie Lemie? Wszak to najbardziej znany na świecie polski pisarz. Jednak kto z nas ostatnio czytał Lema? Naszą wystawę kierujemy do obecnych i przyszłych miłośników jego prozy. A lektura to inteligentna, przewrotna, dowcipna i zaskakująco aktualna.

W gronie twórców zainspirowanych literaturą Stanisława Lema znaleźli się: Jacek Ambrożewski, Katarzyna Bogucka, Robert Czajka, Tymek Jezierski, Weronika Lipniewska – Vera King, Karolina Lubaszko, Adela Madej, Łukasz Majewski – Tin Boy, Tomasz Opaliński, Urszula Palusińska.

Drugą część ekspozycji stanowią wybrane kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon lemowskich postaci. Dodatkowo grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema,  które można odsłuchać podczas oglądania wystawy.

Wystawę przed budynkiem MBP w Lubaczowie oglądać można do końca sierpnia br.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.