English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Czytelnia dla Dorosłych

Lekcja czytania z Michałem Rusinkiem

W piątek (11.01.2019 r.) w Czytelni dla Dorosłych odbyło się spotkanie z Michałem Rusinkiem – literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, twórcą słuchowisk radiowych oraz tekstów piosenek, wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji społecznej Tygodnika Powszechnego „Lekcje czytania”, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami, krytykami i profesorami. Michał Rusinek poprowadził lekcję „O pewnym krótkim, acz przepastnym wierszu Mirona Białoszewskiego”. Wspólnie z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie dokonał próby analizy wiersza Mirona Białoszewskiego.

Uczniowie dowiedzieli się, jak poradzić sobie z interpretacją tekstu poetyckiego i poznali zasady analizy wiersza, a wszystko to nasz gość przybliżył, odnosząc się do bogactwa świata kultury i sztuki. Była to na pewno niezapomniana lekcja z piękną poezją Mirona Białoszewskiego, której strofy pozostawiamy naszym Czytelnikom do analizy.

otwieram jej drzwi, skrzypią
i szept: „ta szafa to wejście do piekła”
patrzę: między wieszakami
czerwona suknia i czarne skarpetki
Dantego

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.