English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności

Księgozbiór 2015

31
księgozbiór 2015

Fot. MBP Lubaczów

W dniu dzisiejszym przy pięknej, słonecznej pogodzie bibliotekarze i czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Biblioteki Pedagogicznej w Lubaczowie zebrali się na lubaczowskim rynku, aby wziąć udział w organizowanej już po raz trzeci Akcji KsięgoZbiór.

Działanie takie jak KsięgoZbiór zwraca uwagę na książkę, poprzez wyeksponowanie jej w przestrzeni publicznej, pokazanie jej w sposób niekonwencjonalny. Czytający na lubaczowskim rynku także wzbudzali ogólne zainteresowanie mieszkańców naszego miasta, którzy przystawali, by popatrzeć na ludzi z książką w ręku, niejednokrotnie przyłączali się, sięgając po lekturę przygotowaną przez bibliotekarzy.

KsięgoZbiór to pomysł, który narodził się i jest realizowany w Łodzi. Organizatorkami są Marta Kula i Paulina Milewska. Pierwsza odsłona akcji miała miejsce w październiku 2011 roku. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem niskiego czytelnictwa w Polsce. To sposób dla wszystkich będących czytelnikami, lubiących lekturę, by zarazić czytaniem innych – chociażby przechodniów.

Ciche czytanie w przestrzeni publicznej ma na celu nie tylko promować czytelnictwo, ale także integrować środowisko bibliotekarzy i czytelników.

Akcja KsięgoZbiór została przychylnie odebrana przez społeczeństwo Lubaczowa i na stałe wpisała się w kalendarz bibliotecznych imprez. Uczestnicy akcji KsięgoZbiór po raz kolejny przekonywali, że czytanie jest fajne, daje wiele radości, uczy myślenia, pobudza wyobraźnię i rozwija umiejętności wysławiania się.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.