English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Dyskusyjny Klub Książki

Książka Roku DKK 2019 w Lubaczowie

Za nami już siedem lat wspólnych spotkań z książką w DKK Lubaczów. Po raz trzeci wybrałyśmy najlepszą książkę z pozycji omawianych w ubiegłym roku. Głosami Klubowiczek zwyciężyła książka, która jest ważnym głosem Zofii Posmysz– świadka niewyobrażalnego zła, jakim były niemieckie obozy zagłady. „Królestwo za mgłą” to Książka Roku 2019 DKK Lubaczów.


Przed nami  kolejne nowości do przeczytania w Klubie. Rok 2020 rozpoczęłyśmy od omówienia dwóch książek.
Pierwsza z nich to opowieść o ikonie sztuki współczesnej Georgii O’ Keeffe. Autorka Dawn Tripp zabiera nas w intrygujący świat nowojorskich artystów dwudziestolecia międzywojennego, przedstawiając wizję życia utalentowanej artystki Georgii O’ Keeffe, która jeszcze za życia stała się legendą. Malarka po części z tym walczyła, po części jednak sama się do tego przyczyniła. I to właśnie stanowi główny temat tej fascynującej książki. To również opowieść o kobiecie, która pragnie odnaleźć równowagę między miłością do mężczyzny a potrzebą twórczej wolności.

Za sprawą książki „Pokój z widokiem. Lato 1939” poznajemy codzienne życie ludzi w obliczu zbliżającej się wojny. Z książki dowiadujemy się, m.in. jak wyglądały ostatnie chwile beztroski, czy były jakieś przesłanki zbliżającej się wkrótce zagłady, a także gdzie się wypoczywało i co się jadło. Autor wykonał żmudną pracę redakcyjną, przejrzał archiwalne gazety, dokumenty, dzienniki oraz pamiętniki, dotarł także do świadków tamtych dni, budując przekrojowy obraz ówczesnej Polski, z wieloma jej bolączkami i radościami.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.