English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Dyskusyjny Klub Książki

Książka Roku DKK 2017 w Lubaczowie

Podczas kolejnego spotkania DKK nasz klub zainicjował nową tradycję. Głosami Klubowiczek została wybrana Książka Roku 2017 DKK w Lubaczowie, a została nią powieść „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej.

Spotkanie było również okazją do świętowania wygranej naszego klubu w konkursie „Paczki literackiej.” Przede wszystkim zgromadziła nas kolejna lektura dyskutowana w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki „Boginie z Žítkovej.” Powieść ta, została w Czechach obsypana nagrodami m.in. otrzymała tytuł „Czeski Bestseller” jako najlepiej sprzedająca się książka w 2012 roku.

„Boginie z Žítkovej” także „oczarowały” nasze Klubowiczki. Niepowtarzalny klimat, tajemnica, poszukiwanie prawdy i zakończenie, które kompletnie nas zaskoczyło. Książka zawiera prawie wszystko to, co powinna posiadać porządna popularna powieść. Zgrabnie łączy fakty historyczne z fikcją literacką. Pojawiają się tu boginie z wyjątkowego rodu – władające magicznymi umiejętnościami, leczące ziołami i wróżące przyszłość z woskowych odlewów. Poznajemy ich losy na przestrzeni wieków od procesów czarownic w XVII wieku, poprzez represje Kościoła i sądy w XIX wieku aż do czasów współczesnych. Główna bohaterka – Dora ostatnia potomkini rodu tych wyjątkowych kobiet, podejmuje próbę odkrycia fenomenu bogiń z Žítkovej. Na podstawie dokumentów zgromadzonych w archiwach państwowych stopniowo, poznaje sekrety członków swojej rodziny.

Książka ta, to poszukiwanie swojego miejsca na ziemi oraz znalezienie odpowiedzi na pytania, które brały się często z tragicznych ludzkich doświadczeń.

Moderator Katarzyna Żukowicz

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.