„Kresowe Wspomnienia” z dofinansowaniem od Marszałka Województwa Podkarpackiego

Miło nam poinformować, że Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oddział Lubaczów, które współpracuje z naszą Biblioteką, otrzymało dofinansowanie od Marszałka Województwa Podkarpackiego na realizację zadania „Kresowe wspomnienia” w ramach otwartego konkursu ofert „Mecenat kulturalny”.

W ramach zadania zorganizowana zostanie wystawa planszowa i wirtualna poświęcona mieszkańcom powiatu lubaczowskiego, których rodziny pochodzą z Kresów. Do jej przygotowania wykorzystane zostaną m.in. wywiady, materiały pokonkursowe z konkursu „Kresowe wspomnienia”, którego organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i MBP w Lubaczowie, pamiątki rodzinne pochodzące ze zbiorów prywatnych, fotografie, wspomnienia. Dodatkowo zachęcamy mieszkańców powiatu lubaczowskiego do spisywania wspomnień swoich oraz swoich bliskich, którzy pochodzą z Kresów, a którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów rodzinnych w latach 1942-1947. Wspomnienia te opatrzone dokumentacją fotograficzną będzie można składać w MBP w Lubaczowie do końca lipca 2021r.

Zachęcamy do wspólnego tworzenia wystawy!

Wystawie towarzyszyć będzie uroczysty wernisaż, który zorganizowany zostanie we wrześniu oraz wydanie katalogu. Wystawa do końca września eksponowana będzie w Lubaczowie. Do 30 października zagości w dwóch innych gminach położonych na terenie powiatu.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.