English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Minione wydarzenia

Koncert Wróć do Lwowa w wykonaniu Dagmary Moskwy i Łukasza Stanisławczyka

29

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, oddział Lubaczów zaprasza na koncert „Wróć do Lwowa” w wykonaniu Dagmary Moskwy (śpiew) oraz Łukasza Stanisławczyka (fortepian), który odbędzie się 11 lipca 2021 (niedziela) o godzinie 20:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

Dagmara Moskwa – sopran. Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej imienna Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Klasyka – opery, operetki, pieśni, oratoria i kantaty są jej bardzo bliskie. Jednak w jej sercu jest również miejsce dla piosenek kresowych, artystycznych, aktorskich, utworów z okresu XX-lecia międzywojennego. W swoim repertuarze ma także tradycyjne polskie pieśni patriotyczne i religijne. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Koncertuje w Polsce oraz poza jej granicami – Ukraina, Litwa, Austria, Niemcy, Belgia, Portugalia. Obecnie poza koncertami skupia się także na pracy jako pedagog śpiewu.

Łukasz Stanisławczyk – fortepian. swoją muzyczną przygodę rozpoczął w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu. Obecnie jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Swoje umiejętności artystyczne rozwijał pod okiem wielu cenionych pedagogów. Koncertował jako kameralista m. in. w Filharmonii Krakowskiej, w siedzibie Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach, w Florentinersall w Graz oraz w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Obecnie jest nauczycielem fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu.

Po raz pierwszy Dagmara Moskwa i Łukasz Stanisławczyk mieli okazję występować wspólnie na scenie w 2011 roku podczas Przeglądu Piosenki Kresowej w Jarosławiu.
Dziś – po dziesięciu latach – powrócili do utworów lwowskich.

Zapraszamy!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.