English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Oddział dla Dzieci

„Jedyna taka dziewczynka”- warsztaty

Z okazji Dnia Dziecka odbyły się w dniu dzisiejszym warsztaty dla uczniów szóstej klasy szkoły podstawowej w Lubaczowie o Malali Yousafzai.

Malala po raz pierwszy zwróciła uwagę całego świata, gdy dla BBC Urdu opisała swoje życie pod rządami talibów pod pseudonimem Gul Makai. Dziewczętom z jej regionu talibowie zakazali uczęszczać do szkoły i wtedy Malala zaczęła o tym publicznie opowiadać. W październiku 2012 roku zaatakowana przez talibów, gdy wracała do domu ze szkoły- cudem przeżyła. W 2014 roku została najmłodszą laureatką Pokojowej Nagrody Nobla

Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na cztery grupy i rywalizowali między sobą w kilku różnych konkurencjach dotyczących Malali. Były to między innymi: układanie znanych myśli Malali z rozsypanych wyrazów, quiz, puzzle z portretem Malali oraz pisanie listu do Malali.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że zwycięzcami zostali uczniowie I grupy zdobywając tym samym wszystkie nagrody.

Mamy nadzieję, że historia tej niezwykłej dziewczynki pozwoli młodym ludziom inaczej spojrzeć na swoje życie w obecnych spokojnych czasach i przekona ich, że warto walczyć i pomagać słabszym.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.