English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Jadwiga Żdan najstarsza czytelniczka Biblioteki świętuje 105 urodziny.

W niedzielę 14 listopada swoje 105 urodziny obchodziła Jadwiga Żdan – najstarsza aktywna czytelniczka MBP w Lubaczowie.

Z okazji urodzin dostojnej Jubilatce składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia zdrowia i zadowolenia. Serdecznie dziękujemy za promocję czytelnictwa w naszym mieście, za zaangażowanie w pielęgnowanie historii naszego regionu, ale przede wszystkim za trudy i owoce lat minionych.

W związku z tym pięknym jubileuszem Pracownicy Biblioteki odwiedzili Jubilatkę w jej domu, przekazując najlepsze życzenia oraz skromny upominek. Jadwiga Żdan jest najstarszą, aktywną czytelniczką, związaną z Biblioteką od początku jej działalności.

Jadwiga Żdan urodziła się w 1916 roku w Birczy pod Przemyślem. Wychowała się i mieszkała w Drohobyczu, gdzie ukończyła szkołę powszechną i gimnazjum, w Jaworowie zaś seminarium nauczycielskie. Na początku II wojny światowej przeniosła się z mężem do Krakowa, a następnie w 1944 r. do Lubaczowa, gdzie mieszka do dziś. Przez większą część dorosłego życia prowadziła dom, wychowywała dzieci i pomagała mężowi, który był weterynarzem.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.