English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności, Minione wydarzenia

IBUK LIBRA – Wirtualna czytelnia czynna całą dobę!

1088


IBUK LIBRA

Informujemy naszych Czytelników o możliwości bezpłatnego korzystania z platformy wirtualnej czytelni IBUK LIBRA. Właśnie dotarła do nas kolejna porcja PINów, a wszystkie PINy aktywne do stycznia 2017 zostały przedłużone na kolejny rok i Czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali nie muszą pobierać nowych!!

Obecnie zapewniamy bezpłatny dostęp do blisko 1438. elektronicznych książek i czasopism naukowych z wielu dziedzin wiedzy publikowanych przez różne wydawnictwa. Korzystanie z książek możliwe jest na wszystkich komputerach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie oraz na komputerach domowych, tabletach i telefonach naszych Czytelników.

Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym? Przede wszystkim, zdobyć PIN – to bardzo proste, wystarczy, że skontaktujesz się z nami osobiście w siedzibie naszej Biblioteki lub poprzez e-mail (czytelnia@mbp.lubaczow.pl lub informatyk@mbp.lubaczow.pl), a następnie:

1. Wejdź na stronę http://libra.ibuk.pl. W prawym górnym rogu znajduje się opcja logowania i rejestracji.

2. Zaloguj się/Zarejestruj się
a) Załóż osobiste konto myIBUK. Na podany adres e-mailowy otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem.
b) Jeśli masz już konto myIBUK – Zaloguj się
Możesz logować się również przy pomocy konta Facebook lub Google.

3. Wybierz zakładkę (w prawym górnym rogu strony) „MOJE BIBLIOTEKI” – „DODAJ BIBLIOTEKĘ” i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez naszą Bibliotekę. (Instrukcja w pdf)

IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również dzięki aplikacji myIBUK na zaawansowaną pracę z e-książką jak:
– robienie notatek w książce,
– dodawanie zakładek,
– zaznaczanie fragmentów tekstu,
– tagowanie fragmentów i zakreślanie kolorami,
– wyszukiwanie w tekstach słów i fraz,
– dostęp do wirtualnej półki z książkami,
– eksport notatek – prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę.

INSTRUKCJA LOGOWANIA / REJESTRACJI – PDF
DODAWANIE BIBLIOTEKI ZA POMOCĄ KODU PIN DO KONTA – PDF

 

Poniżej prezentujemy linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.

https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI
https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY
https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

 

Informacje techniczne:

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie.

Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Wirtualna czytelnia została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5″, działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1.

Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store. Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

W razie wątpliwości i problemów związanych z korzystaniem z wirtualnej biblioteki prosimy o kontakt w tej sprawie na adres: informatyk@mbp.lubaczow.pl, czytelnia@mbp.lubaczow.pl lub pod numer telefonu: 16 632 93 50 w. 25.

Zachęcamy do korzystania z WIRTUALNEJ CZYTELNI!

IBUK LIBRA

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Narzędzia dostępności