Czytelnia dla Dorosłych, Nadchodzące wydarzenia

IBUK LIBRA – Dzięki Twojej bibliotece czytasz gdzie chcesz i jak chcesz!

Informujemy naszych Czytelników o możliwości bezpłatnego korzystania z platformy wirtualnej czytelni IBUK LIBRA. Właśnie dotarła do nas kolejna porcja PINów, a wszystkie PINy aktywne do lutego 2021 zostały przedłużone na kolejny rok i Czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali nie muszą pobierać nowych!!

Obecnie zapewniamy bezpłatny dostęp do blisko 1866. elektronicznych książek i czasopism naukowych z wielu dziedzin wiedzy publikowanych przez różne wydawnictwa. Korzystanie z książek możliwe jest na wszystkich komputerach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie oraz na komputerach domowych, tabletach i telefonach naszych Czytelników.

Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym? Przede wszystkim, zdobyć PIN – to bardzo proste, wystarczy, że skontaktujesz się z nami osobiście w siedzibie naszej Biblioteki lub poprzez e-mail czytelnia@mbp.lubaczow.pl, a następnie:

1. Wejdź na stronę http://libra.ibuk.pl. W prawym górnym rogu znajduje się opcja logowania i rejestracji.

2. Zaloguj się/Zarejestruj się
a) Załóż osobiste konto myIBUK. Na podany adres e-mailowy otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem.
b) Jeśli masz już konto myIBUK – Zaloguj się
Możesz logować się również przy pomocy konta Facebook lub Google.

3. Wybierz zakładkę (w prawym górnym rogu strony) “MOJE BIBLIOTEKI” – “DODAJ BIBLIOTEKĘ” i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez naszą Bibliotekę.

IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również dzięki aplikacji myIBUK na zaawansowaną pracę z e-książką jak:
– robienie notatek w książce,
– dodawanie zakładek,
– zaznaczanie fragmentów tekstu,
– tagowanie fragmentów i zakreślanie kolorami,
– wyszukiwanie w tekstach słów i fraz,
– dostęp do wirtualnej półki z książkami,
– eksport notatek – prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę.

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.