English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności, Dyskusyjny Klub Książki, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Grudniowe spotkanie DKK

8

Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w mijającym roku odbyło się w środę 30 grudnia. Dyskutowałyśmy o książce Marka Harnego pt. „Dwie Kochanki”.

Ponieważ książki tego autora w naszej bibliotece nie cieszą się zbyt dużą popularnością pomyślałam, więc że warto zmierzyć się z tą literaturą poprzez klub dyskusyjny.
Autor w najnowszej swojej książce porusza temat polsko-żydowskiej historii, trudnych i bolesnych rozliczeń z przeszłością. Ponieważ rodzice autora w czasie II wojny zaangażowani byli w AK-owski ruch oporu temat wojny, leśnych legend i mitów stał się treścią jego książek.
Powieść „Dwie Kochanki” nie jest książką łatwą do czytania, ponieważ autor łączy w niej kilka wątków, przeplata ze sobą losy bohaterów dlatego trzeba czytać ją w skupieniu i wielką uwagą.
Porównałyśmy ją też do kryminału bo jest w niej tyle zawiłości, niewyjaśnionych historii i zagadek, że czasami czyta się właśnie jak kryminał. Bardzo mądry fragment książki, którym podsumowałyśmy naszą dyskusję niech będzie mottem do innych mądrych dyskusji i polemik

„… Wziął ją za rękę. Czuł, jak powoli uchodzi z Agaty napięcie.
W takim razie… Obiecaj mi jedno.
Powiedz.
Że nie będziemy go zatruwać tą trucizną, którą nas zatruto. Będziemy je przed nią chronić, dobrze?

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów