Aktualności, Konkursy

Film Pana Tomasza Rozmusa otrzymał pierwszą nagrodę w „Odjazdowym konkursie”

MBP Lubaczów

Odjazdowy Bibliotekarz 2013 już za nami, więc MAK+ oraz Stowarzyszenie Bibliosfera.org ogłosiły konkurs na przygotowanie relacji z „Odjazdowego Bibliotekarza” w jednej

z kategorii:

1) fotografia – maksymalnie 10 fotografii,

2) krótka forma literacka + maksymalnie 10 zdjęć,

3) komiks,

4) prezentacja multimedialna,

5) film.

Termin nadsyłania prac upłynął 16. lipca. Przez cały okres trwania konkursu MAK+ publikował losowo wybrane prace na stronie makplus.pl oraz na blogu Odjazdowego Bibliotekarza 2013.

Ze względu na wysoki poziom finałowych prac konkursowych komisja konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca ex aequo Panu Tomaszowi Rozmusowi oraz Pani Ewie Piotrzkowskiej.

O pracy Pana Tomasza Rozmusa wypowiedzieli się:

Sylwia Piekarska:

Ciekawa relacja (trochę taka radiowo-telewizyjna). Interesująca promocja czytelnictwa. Bardzo fajny pomysł z czytaniem wierszy Tuwima i celebrowaniem roku tego autora.

Artur Sawicki

a) profesjonalne wykonanie

b) komentarz – bez wątpliwości o co chodzi

c) promocja czytelnictwa połączona z integracją środowiska bibliotekarzy i czytelników z rożnych bibliotek

Sylwia Czub-Kiełczewska

Moim zdaniem praca zasługuje na wygraną ze względu na bardzo dobry i jasny przekaz. Dzięki komentarzowi z offu wiemy, czego akcja dotyczy, w jaki sposób została przeprowadzona, itd. Jest to film prawie instruktażowy, co moim zdaniem czyni go atrakcyjnym materiałem do wykorzystania w kolejnych latach do zachęcenia do udziału w Odjazdowym Bibliotekarzu. Wysoko także oceniam realizację promocji czytelnictwa poprzez rajd: czytanie wierszy na trasie przejazdu, ciekawe konkursy (zwłaszcza przejazd rowerem z jak największą liczbą książek). Podoba mi się także to, że Odjazdowy Bibliotekarz stał się okazją do integracji lokalnego środowiska – w rajdzie wzięli udział pracownicy kilku bibliotek wraz ze swoimi czytelnikami i sympatykami.

(http://www.makplus.pl/dzial/index.html?wersjaJezykowaId=pl&dzialId=42&sekcjaId=0&offset=0&max=15&artykulId=1716)

W tym miejscu chcemy raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować wszystkim czytelnikom oraz bibliotekarzom biorącym udział w rajdzie, jak również Panu Wojtkowi Mamczurowi oraz Pani Iwonie Buczko, gdyż bez ich zaangażowania nie udałoby się zrealizować tego filmu. „Odjazdowy Bibliotekarz” realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie przy współpracy z Gminną Biblioteką w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej oraz Biblioteką Pedagogiczną w Lubaczowie okazał się wielkim sukcesem promującym czytelnictwo w naszym regionie. Panu Tomkowi raz jeszcze gratulujemy!
I zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłorocznym rajdzie.

Film Tomasz Rozmusa