Festiwal „Miasto Poezji” już wkrótce w Rzeszowie!

logo-miastopoezji„Miasto Poezji” to festiwal organizowany od 2008 roku przez Bramę Grodzką „Teatr NN” z Lublina. Tym razem do współpracy zaproszono Rzeszów, w którym finał akcji odbędzie się w dniach od 19 do 23 maja br.

Mieszkania poezji, akcje poetyckie w parku oraz konkurs literacki to otwarte wydarzenia czekające  na każdego pasjonata poezji z Rzeszowa. Koordynatorem projektu na terenie Rzeszowa są Estrada Rzeszowska w ramach działania Rzeszowskiego Inkubatora Kultury przy wsparciu merytorycznym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Tak jak w poprzednich sześciu edycjach, w  ramach tego wydarzenia odbędzie się szereg inicjatyw angażujących mieszkańców i przestrzeń miasta. Harmonogram tegorocznej edycji jest już dostępny na stronie http://teatrnn.pl/miastopoezji/.

Sztandarowym wydarzeniem poetyckim „Miasta” są Mieszkania Poezji. Zapraszamy do udziału w programie przygotowanym przez Rzeszowski Inkubator Kultury i jego  partnerów. Szczegóły dotyczące tej inicjatywy znajdują się na stronie www.inkubatorkultury.eu. Zgłoszenia swoich pomysłów oraz wszystkie pytania  można przesyłać do 13 kwietnia na adres: kontakt@inkubatorkultury.eu.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy mieszkań poezji nie otrzymują wynagrodzeń.

Istotnym punktem festiwalu jest Podkarpacki Konkurs Literacki dla studentów pod tytułem „Po pierwsze – wiersze”. Organizatorzy zachęcają do przesłania do dnia 10 maja maksymalnie dwóch wierszy opatrzonych pseudonimem, na adres Estrada Rzeszowska, ul. Jagiellońska 24, 35-025 Rzeszów, z dopiskiem „Po pierwsze – wiersze”. Szczegóły są dostępne w regulaminie na stronie www.inkubatorkultury.eu. Wiersze zostaną ocenione przez profesjonalne jury. Laureaci otrzymają m.in. nagrody książkowe z autografami, natomiast ich prace wezmą udział w wystawie zrealizowanej w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 23 maja, tj. w dniu zakończenia festiwalu.