E-usługi PBW w Przemyślu Filia w Lubaczowie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyśli Filia w Lubaczowie wraz z bibliotekami pedagogicznymi województwa podkarpackiego (Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno), realizuje projekt Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne. Został on opracowany w ramach działania 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e-usług Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne to nowatorski projekt, którego celem jest uatrakcyjnienie usług bibliotecznych, m. in. takich jak:

• zapis do biblioteki z wykorzystaniem profilu zaufanego
  • zdalne wypożyczenia książek z bezpłatną dostawą pod wskazany adres
  • internetowe zamawianie kserokopii dokumentów z dostawą pod wskazany adres
  • internetowe zamawianie skanów dokumentów z dostawą na wskazany adres mailowy lub miejsce w prywatnej chmurze bibliotecznej
  • usługa komunikacji z bibliotekarzem
  • zgłaszanie propozycji zakupów
  • moduł e-learningowy
  • aplikacja mobilna do obsługi konta czytelnika na smartfonach i tabletach

Szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z poszczególnych funkcjonalności dostępne są na stronie biblioteki: https://przemysl.pbw.org.pl w zakładce E-usługi, E-learning, Szkolenia biblioteczne. Obecnie w dobie epidemii COVID-19 usługi te mogą okazać się szczególnie przydatne, gdyż stanowią wygodną i przede wszystkim bezpieczną formę korzystania ze zbiorów bibliotecznych bez konieczności wychodzenia z domu.

W imieniu pracowników PBW zachęcamy wszystkich do korzystania z powyższych możliwości!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.