English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Oddział dla Dzieci

Dzień Białej Laski

18 października Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski. W Oddziale dla Dzieci odbyło się spotkanie uczniów klasy VI a, ze Szkoły Podstawowej Nr 2, z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych- wiceprezes Okręgu Podkarpackiego Ewą Bednarczyk i prezesem Koła Lubaczów Zygmuntem Florczakiem.

1

Pani Ewa i Pan Zygmunt w prosty i przystępny sposób tłumaczyli dzieciom, jak trudno funkcjonować na co dzień, będąc osobą niewidomą lub niedowidzącą. Uczestnicy spotkania poznali rzeczy usprawniające życie osób niewidomych tj. biała laska, lupa do czytania, termometr do mierzenia temperatury, ogranicznik cieczy, igły do szycia z zapadką, tabliczka do pisania, czytak, zegarek i wiele innych. Dowiedzieli się również w jakich zawodach mogą pracować osoby niewidome (kiper, masażysta, stroiciel instrumentów).

Na zakończenie spotkania odbyła się projekcja filmu animowanego pt. „N jak niewidomy” zrealizowanego przez Polski Związek Niewidomych. Z projekcji filmu oraz spotkania uczniowie wynieśli wiedzę na temat tego, jak zachować się i pomóc osobom z dysfunkcją wzroku w różnych codziennych sytuacjach.

W Polsce żyje ok 500 tysięcy osób, które z różnych powodów tracą wzrok lub w znacznym stopniu niedowidzą. Jeśli chcesz im pomóc nie bój się pytać- zawsze warto.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.